| SilentDark a întrebat:

Am si eu o intrebare: Sunt in cautarea unui laptop destul de bun si in gaming si in programare, avand in vedere ca sunt la liceul de matematica-informatica-intensiva, sau chiar in game/graphic design. Bugetul meu este de maxim 2500 lei. Ma gandesc la un laptop deoarece, daca as lua un sistem desktop ar trebui sa mai dau in plus si pe monitor care e vreo 300 lei, si pe tastatura/mouse, etc.

Am gasit la DOMO acest laptop ASUS: http://www.domo.ro/......_slash_2GB

Vreau sa imi suporte catusi de putin viitorul Far Cry 4, macar la mediu spre low.

Am intrat pe Gamedebate sa il testez, insa nu pot pune chiar toate specificatiile, spre exemplu, procesorul laptopului are un boost de pana la 3.0 GHz, si am mai vazut in descrierea pe care v-am dat-o ca mai are si un procesor grafic de la Intel pe langa placa video Nvidia.

Ce ziceti, e bun? Il folosesc la gaming si la game design, in Unity 3D, Blender, Maya, Cinema 4D, etc.

Mersi mult!

1 răspuns:
| Theodor_Boca_1994 a răspuns:

Mai degraba ia-ti un Notebook Lenovo IdeaPad G50-70 i7/8GB/1TB/2GB tot de pe domo este mult mai bun si iti vor merge si jocurile bine cred ca la 60-50 fps pe medium to high FUNDA?