| MarioCM a întrebat:

Am si eu o intrebare!
Vreau sa dau resetare din fabrica la telefon, dar fără să se șteargă pozele din galerie. Am încercat să fac backup dar nu merge.
Aveți ceva idei?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Asigură-te mai înainte că pozele le-ai salvat într-unul din conturile tale de pe internet: drive, Dropbox, OneDrive). Apoi poți să faci ce vrei cu telefonul. Să nu uiți contul și parola).
Sau le salvezi în pc. Prin cablu de date sau fără cablu de date, prin WhatsApp.

| Lioana a răspuns:

Daca pozele sunt pe memoria interna a telefonului se vor pierde odata cu intoarcerea la setările din fabrică. Tot ce trebuie sa faci e sa muti pozele ori pe cardul de memorie al telefonului, ori pe PC, ori pe stick sau HDD extern, ori intr-un cont de pe internet.
Eu as alege salvarea pe unul din device-urile mele nu pe net.

| Demidol a răspuns:

Salveaza pozele pe un card, pe pc, undeva unde nu se vor strege.