| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Vreau sa-mi cumpar un microfon sa inregistrez o melodie. Ce microfon mi-ar trebui? Adica sa nu imi mai trebuiasca nimic pe langa micro, doar sa-l conectez la PC si sa-mi fac melodia! Daca se poate sa ma ajute cineva, sa-mi spuna si cam cat costa. Va rog ajutati-ma! Imi doresc foarte mult sa-mi fac melodia. Dau funda obligatoriu!

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Http://www.amazon.co.uk/Pyle-Pro-PDMIC78-Dynamic-Microphone/dp/B005BSOVRY

http://www.amazon.co.uk/......B00MFAHNNA

Microfon Pyle cu un cablu XLR to USB si un software de inregistrare ca Audacity!

Microfoanele de studio costa peste 200 de lei (cele mai ieftine) si de obicei ai nevoie de u sursa de alimentare Phantom, care urca pana la 250-300 de Lei. Pe langa asta daca nu ai statie audio, iti trebuie acelasi cablu XLR to USB ca sa il conectezi la PC!

Uite aci o inregistrare cu tipul de microfon de care iti spuneam mai sus, dar inregistrare directa fara software :
https://youtu.be/ialQSmpfNNU?t=1h9m

4 răspunsuri:
| ribak a răspuns:

Cu ce program vrei sa o registrezi?

| JustinDaniel a răspuns:

Microfon Professional... Sau Microfon de Studio.

| Codrinn69 a răspuns (pentru JustinDaniel):

Bine, am sa incerc de Studio. Daca merge, ai funda cu mare placere! Imi poti spune cam cat costa?

| natstygirl a răspuns:

Microfonul de Studio e potrivit! happy