| Neagoe_Gabriela_1991 a întrebat:

Am si eu o mare intrebare.
De curand mi-am achizitionat un router wireless care imi pune o mare problema.
Mi s-a zis ca trebuie neaparat conectat la laptop printr-un cablu care are in ambele capete mufa ca cea de la net.
Intrebarea mea este: cum fac sa pot folosi internetul in tot apartamentul fara sa fiu nevoita sa mai conectez routerul la laptop cu acel cablu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine si de ce te a pacalit ca trebuie sa tii cablul ala acolo?

atat timp cat router ul emite wireless iar laptopul are placa de retea wireless nu mai ai nevoie de niciun cablu

3 răspunsuri:
| Oanna96 a răspuns:

Trebuie sa iti iei un driver corespunzator laptop-ului pe care il ai

| greyhound a răspuns:

Un router trebuie conectat la un sistem; poate fi desktop sau laptop dar trebuie sa fie ceva
Daca ai numai laptopul si tu vrei sa te plimbi cu el prin casa, naspa

| suntserios a răspuns (pentru greyhound):

De ce e naspa, daca are wireless ce treaba are?