| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mare problema care ma da foarte tare peste cap. Am un laptop Dell latitude d600 e model mai vechi dar e bun. acum o luna am conectat un i-phone la el si din nefericirea mea nu se mai aprindea laptopul. m-am dus cu el la un service si mi-au spus ca e ramul ars ok, toate buna si frumoase pana acum am fost am cumparat ram l-am schimbat a mers o singura zi. am returnat placutele de ram care le-am cumparat si m-am dus din nou la service ei mi-au zis ca e placa de baza arsa. Am plecat intr-o zi la un prieten sa incerce sa mi-l repare dar nu era acasa asa cand m-am intors eu acasa... am bagat din nou placutele de ram in el (cele vechi) si minune laptopul sa, aprins dar doar cu o placa de RAM nu cu ambele. i-am dat un restart si iar aceiasi problema nu se mai aprinde. De ce? cand apas pe power se aprinda ledul de pornire sta aprins 3 secunde si dupa se stinge. mentionez ca nu imi da curent pe nicaieri iar incarcatorul este bun, ca l-am probat la alt laptop Dell si a mers. primul care rasp corect dau funda happy

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Am mai auzit o problema similara la cineva, si la service i-au spus ca are fisura in placa de baza. Cand merge cand nu...

| Stepanovici_Izmir_Adrian_1987 a răspuns (pentru antimulte):

Cred ca am sa il mai desfac odata sa ma uit sa vad daca e fisurat... daca nu asta e incercam si cu o placa de baza noua happy mersi de raspuns.

1 răspuns: