| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o mică problemă cu care nu m-am mai confruntat. Este vorba despre laptop-ul meu. Ca de obicei, am vrut să mă uit la un serial pe televizor, de pe laptop, printr-un cablu HDMI. Prima dată când am conectat cablul nu a mers dar după aceea da. A mers câteva minute iar după aceea s-a întrerupt brusc imaginea pe televizor și nu a mai revenit iar de atunci imaginea pe laptop se vede alb-negru, fără să aibă vreo altă problemă. Vă rog frumos să mă ajutați să restabilesc imaginea color pe cranul laptop-ului meu! Ofer Fundă! Mulțumesc Anticipat!

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

I right clicked on the desktop 2. go to graphic properties 3. Click advanced mode 4. Click on multiple display then select clone. After doing this both my laptop and tv were showing the same info. Previously once my HDMI cord was plugged in my laptop would turn black and he TV only was displayed. Now after taking these steps I can now see both screens.