| ilussion a întrebat:

am si eu o mica problema cu PC-ul ma jucam LoL si m-am enervat apoi i-am dat o palma la unitate sus unde are DVD-Romul s-a blocat PC i-am dat restart si imi ramane imaginea neagra. si nu stiu ce sa ii fac ajutati-ma si pe mine nu prea stiu ce sa ii fac am schimbat hardul am zis ca e de la el. am scos bateria de pe placa de baza. am scos ramul poate am zis ca se blocheaza de la el. cand scot cablu din placa video ecranu se vede cu albastru si imi arata imagini pe el dar cand bag inapoi cablu imi ramane negru nu proceseaza nu face nimic doar negru

Răspuns Câştigător
| Cineva2424 a răspuns:

Calculatorul porneste? Incearca sa bagi o tastatura in calculator si in stanga ai 3 beculete. Daca calculatorul merge si se aprind cele 3 beculete inseamna ca este problema de la monitor si probabil nu face conexiunea bine, asa mi s-a intamplat mie. Daca nu incearca sa schimbi placa video.

| ilussion explică (pentru Cineva2424):

De pornit porneste. dar nici beculetele la tastatura nu se aprind nimic nu face. apas pe butonul de POWER si asa ramane becu rosu la unitate nu se aprinde, se aprinde doar cel verde si atat monitoru este negru ca si cum ar fi pe stand-by. de intrat in bios nu merge. am incercat aproape orice mai ramane sa ma duc maine la un prieten sa testez placa video la pc lui daca nu functioneaza atunci stiu unde e problema.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| shannygelu a răspuns:

Acum da ti palme tie si cumpara alt pc

| michael5813 a răspuns:

Daca la pornire nu face acel bip scurt, semn ca incarca atunci totusi este memoria miscata.

| ilussion explică (pentru michael5813):

Am scos ram-ul si l-am rebagat dar tot asa face.