| Valentyn_Claudyu_1994 a întrebat:

am si eu o nelamurire!
Am cumparat recent sursa asta https://www.emag.ro/susa-keepout-900w-85-pfc-activ-14cm- fx900/pd/DBHLK2BBM/ dupa ce conectez toate cablurile si bag cablul de alimentare in sursa nu se deschide, placa de baza este https://www.emag.ro/......DCPYZBBBM/ Va rog sa imi spuneti daca sunt compatibile sau daca nu am montat-o eu cum trebuie.Iar daca nu sunt puteti sa imi recomandati o sursa compatibila cu placa mea de baza va rog!

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Sa vedem:
Cand apesi pe buton porneste ventilatorul de la sursa sau e totul mort?
Ai pus si conectorul de deasupra socketului?

| Valentyn_Claudyu_1994 explică (pentru dfeel):

E totul mort, dar cand montez sursa veche merge

| Valentyn_Claudyu_1994 explică (pentru dfeel):

E totul mort, dar cand montez sursa veche merge si da l-am pus si pe ala

| dfeel a răspuns (pentru Valentyn_Claudyu_1994):

In cazul asta s-ar parea ca sursa este defecta...

4 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Poate ca nu sunt bagate bine cablurile de la butonul de pornire. Orice sursa ar trebui sa mearga.Trebuie verificate toate cablurile dupa manualul placii de baza, inclusiv cele de la butoanele carcasei.