| tdy a întrebat:

Am si eu o nelămurire cu un laptop.
Este vorba despre un Asus i5 cu 8gb ram. De putin timp cand se încălzește se tot oprește. Ce credeti ca poate avea. Si vreau sa mentionez ca la service l-am dus si a spus că placa dedicată" Nvidia " este arsă si momentan merge doar cu cea integrată " Intel hd3000" dar laptopul a mers asa timp de 2 ani si nu s-a stins, mergeam perfect se misca bine doar la jocuri nu era bun din cauza plăcii video.
Acum ce poate avea daca se tot stinge cand se încălzește?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cumpara un suport cu cooler! http://bit.ly/2U5CxOv

| sierra1 a răspuns:

știai tu că e arsă placa dedicată, de doi ani?

| Ineys a răspuns:

Pana acum se incalzea la fel de tare?
E posibil ca acum sa se incalzeasca mai tare si sa depaseasca limita de temperatura setata in BIOS.

| tdy explică:

Multumesc pentru răspunsuri, era o problema la ventilator si da sierra1 stiam de soi ani ca placa video dedicata e arsă pentru că așa am.cumparat laptopullaughing