| cosmincoco a întrebat:

am si eu o nelamurire legata cu garantia unei tablete recent misa stricat si am garantie 1 an la ia ma duc la altex sa mi-o faca si tr sa-i dau si garantia odata cu tableta sau garantia se da dupa.ce mi-a repara

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu ai dat niciodata un produs in garantie?

te duci cu produsul, garantia si bonul fiscal / factura la altex sau unde se face service ul pentru respectiva tableta.

Ti se va analiza tableta, iti face un proces verbal de constatare si trimitere in service apoi o trimite la reparat.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Trebuie data odata cu tableta. Te duci la magazin si le dai si tableta si garantia. Daca zic angajatii de acolo ca trebuie data garantia la returnare o dai la returnare.

| cosmincoco explică (pentru YoChriss):

Pai ei de unde stiu ca le-am dat eu tableta si nu mi-a mai dau inapoi laughing