| costin007 a întrebat:

am si eu o placa de baza ce scrie ca suporta memorii ddr2 si ddr3, adica are 2x sloturi ddr2 si 2x sloturi ddr3. Pot functiona si ddr2 si ddr3 in acelasi timp? Adica m-ar interesa daca pot utiliza toate cele 4 sloturi deodata.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu poti.
Doar DDR2 sau DDR3, cate 2 bucati, in sloturile potrivite, altfel risti sa nu functioneze sau chiar sa se arda placa de baza.

| anonimg a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta il gasesti pe site-ul producatorului placii de baza. Daca ne spui marca si modelul placii de baza (sau ne dai un link cu aceasta) poate te putem ajuta.

| PainTech a răspuns:

Nu.
Fiecare procesor suporta un singur tip de memorie RAM.