| razvanel009 a întrebat:

Am si eu o placa video Asus nVidia GeForce 9500 GT 512 mb 128 bit. Cand intru la proprietati in My Computer imi scrie :
Total Memory :1243 mb
Shared Memory : 731
Dedicated Graphics Memory : 512 mb
Dedicated System Memory : 0 mb

In concluzie : memoria la placa mea video se poate marii sau nu?
Primul Raspuns FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| radu021 a răspuns:

Subscriu la ce a zis Lysergide. memoria placi video este cea de la Dedicated Graphics Memory! si da, se poate mari, dar nu prea o sa fie cine stie ce crestere de performanta in jocuri!

| razvanel009 explică (pentru radu021):

Si cum anume se poate mari? Iti las un mess pentru raspuns. Mersi mult!
geo.razvan97

3 răspunsuri:
| Lysergide a răspuns:

Placa e 512, dar e up to 1243.Adica ea din ram-ul pc daca e noveie.

| radu021 a răspuns:

Isi ia ea singura din memoria ram atunci cand are nevoie...tu nu poti sa o maresti manual.