| PolaruV8 a întrebat:

Am si eu o problema, am instalat windows xp sp3 pe un notebook si cand da sa fac setarile imi da o eroare :

Windows could not start because the following file is missing or corrupt:
\system32\hal. dll
Please re-install a copy of the above file.

Ce pot face va rog ajutati-ma! Dau FUNDA! Multumesc

5 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Gasesti mai multe opinii despre problema ta mai jos:

http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t124625.html

Spor la citit! Sper sa gasesti solutia potrivita.
Succes! :)

| sorinL1 a răspuns:

Incearca sa downloadezi.dll-ul de aici:
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? hal

In caz ca tot nu merge, reinstaleaza Windows-ul, de preferat o varainta mai buna.

| PolaruV8 explică:

Pai cum sa adaug.dll-ul daca nu pot intra in windows?

| darkwisper a răspuns:

Dowloadeaza hal.dll si il bagi aici:
c:\Windows\System32\
Cauta pe Google hal.dll si daca il gasesti pe dllshare, ia-l.

| OvidiuB12 a răspuns:

Incearca sa il mai instalezi o data. Daca si de data aceasta iti da aceeasi eroare, inseamna ca este o problema de la Windows deoarece ii lipseste/lipsesc dll'uri.