| GamesRomania a întrebat:

Am si eu o problema, am internet de la romtelecom si aveam ip dinamic mi se schimba cand dadeam restart la root acum am ip static tot cu acelasi internet dar nu stiu de ce, cine ma poate ajuta sa resetez IP, am incercat si sa apas cu acu pe butonu acela din spate si tot nu merge.

VA ROG ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Stiu ca la romtelecom pe site era o optiune sa alegi IP static contra unui cost suplimentar lunar la abonament. Poti intra pe contul tau romtelecom - acum se numeste MyAccount si vezi la servicii - optiuni daca ai IP static sau variabil - ar trebui sa ai IP static off - (oprit) ca sa ai IP dinamic.
Poate mai sunt si alte cauze, poti intreba la RELATII CU CLIENTII TELEKOM ROMANIA
1234 apel gratuit din rețeaua Telekom Romania și Telekom Romania Mobile