| iSlowS a întrebat:

Salut TPU
Am Si eu o problema..Am luat o tableta goclever r75 cu touchscreen spart, si vreau sa activez wi-fi..si cand intru in setari si dau activare nu merge...

Răspuns Câştigător
| Cool_Andy_1990 a răspuns:

...uite draga prieten e posibil sa fie si de la touchscreen pentru ca daca touchscreenul e bulit asta iti poate da peste cap si anumite functii in sens ca daca apesi pe ceva te duce altundeva sau sa nu mearga din aceasta cauza...eu sper ca ti-am fost de folos!

3 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Nu merge in ce sens. Nu gaseste reteaua sau nu se activeaza? Daca nu se activeaza atunci trimite-o in garantie. Daca nu gaseste reteaua, atunci verifica si cu alte retele, daca nu le detecteaza nici pe acestea, atunci este defecta antena wireless din interiorul tabletei si iarasi va trebui sa o trimiti in garantie. Daca tableta nu gaeste doar o anumita retea, atunci problema este de la routerul respectiv.

| iSlowS explică (pentru Supps):

Am luat-o de la cineva care nu are garantie la ea..nu ma lasa sa o activez.din moment ce e touchscreen spart de tot nu merge deloc

| Supps a răspuns (pentru iSlowS):

Daca touchscreenul este spart atunci poti sa o arunci la gunoi, sau sa o folosesti pe post de fund de tocat, asta daca nu vrei sa o bagi in service pe banii tai. Daca e doar crapata sticla de deasupra atunci nu ar trebui sa aiba nimic. Dar se pare ca touch-ul e afectat, asa ca nu ai ce sa-i faci...