| LisandruNo1 a întrebat:

Am si eu o problema. Am net de la Romtelecom si mi-au dat eu route si imi descarca cu viteza mica de 800kbs, cum sa fac sa imi descarce cu viteza mai mare? Dau FUNDA! Mersi

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Salut,

E posibil sa ai un abonament de 8Mbps, si este normal sa descari cu aproximativ 800KB/sec. Explicatia este unitatea de masura, largimea de banda pe care o ai in contract este masurata in bits ("b" mic), in schimb descarcarea pe calculator se face in bytes ("B" mare). In trensformare 1Bytes = 8 bits

1 răspuns:
| VasiDobie a răspuns:

Probabil e din cauza abonamentului, ia-ti altul mai bun daca vrei sa ai viteza mare