| FcSb_Yonut_1999 a întrebat:

Am si eu o problema. Am o cartela cu internet băgata in telefon. Cand pornesc Hotspotul conectez un telefon si merge foarte bine internetul. Cand conectez laptopul nu merge internetul nici pe telefonul de pe care este pornit hotspotul nici pe cel conectat. De ce se intampla asta.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Laptopul iti vede alte retele, ai driverele instalate/actualizate? Poate fi din cauza faptului ca placa de retea incearca sa prinda pe alta "frecventa" decat emite telefonul tau, dar asta nu explica faptul de ce nu merge internetul si pe telefon.

| FcSb_Yonut_1999 explică (pentru CM7YRE):

Acum ceva zile am reinstalat windowsul si cred ca am omis driverele. Ai idee de unde le pot descărca?

| CM7YRE a răspuns (pentru FcSb_Yonut_1999):

3dp net daca nu ai net deloc, iti instaleaza placa de retea, il descarci in alta parte. N-ai nevoie de net sa instalezi, ai nevoie de net doar sa-l descarci. Apoi 3dchip/driver easy....sau pe site-ul oficial al producatorului laptopului etc.