| SakonX a întrebat:

am si eu o problema, am o pereche de casti cu o singura mufa jack, dar este si cu microfon, si la PC-ul meu trebuie sa fie 2 mufe Jack separate pe pentru casti si microfon, ma poate ajuta cineva, poate exista ceva drivere pentru a-mi rezolva problema?

2 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

E o problema de contacte. Cu drivere nu merge. Cele 2 mufe din calculator au cate 3 contacte fiecare, una e pentru casti si cealalta e pentru microfon. Mufa castilor are 4 contacte, un contact in plus e pentru microfon si nu se potriveste cu nici una din mufele calculatorului, deci trebuie un adaptor de genul http://tinyurl.com/y3dzlmmd

| SakonX explică:

Mersi!