| MyhayGabytz a întrebat:

Am si eu o problema... Am o unitate Compaq d530 cmt (si placa video Realtech O.O si nu imi merg majoritatea jocurilor ) ar merge sa pun alta placa video in unitate? adica poate sa suporte?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Consulta un informatician, el iti zice cel mai bine ce piese are nevoie unitatea ta. De obicei se schimba multe din ele, e bine sa bagi multe piese noi scumpe decat azi una si maine alta.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Sistemul tau e unul de tip vechi si nu merita investitia. Exista si jocuri care pot rula pe computerul tau, dar majoritatea celor noi au cerinte hardware mult mai mari decat calculatoarele noastre (si al meu e tot vechi). Daca esti mare pasionat de jocuri si ai si bani, sfatul meu e sa investesti intr-un sistem nou, mai bun, mai performant. Daca nu ai posibilitati, va trebui sa te limitezi la acele jocuri si aplicatii care ruleaza pe sistemul tau. Iti poti cumpara o placa video mai buna, dar tot nu ai garantia ca jocurile care nu merg se vor deschide. Depinde si ce jocuri vrei tu sa incerci... Pe net gasesti detalii despre cerintele minime ale fiecarui joc. Ar fi indicat sa le consulti.

| MyhayGabytz explică (pentru dannyel86):

Le-am consultat si eu am probleme doar cu placa video ca in rest am schimbat rami, hardu etc. Mie de ex la LOL(League of Legends) imi da eroare de la placa video si sunt cerinte infime... si eu am intrebat daca ar merge sa pun alta placa video... thinking

| dannyel86 a răspuns (pentru MyhayGabytz):

"Depinde si ce jocuri vrei tu sa incerci...". Asta am spus si eu. Daca LOL are cerinte minimale si vrei doar placa grafica s-o schimbi, se poate rezolva. Eu discutam si de alte jocuri, actuale, care nu au cum sa functioneze pe sistemele noastre. Atat. happy