| Radu506 a întrebat:

Am si eu o problema, am un calc cu procesorul FX 6300 si placa video Gigabyte GTX 770, si carcasa CoolerMaster K280. Cand joc temperatura procesorului ajunge la 87 grade si vreau sa schimb coolerul. Poate sa-mi spuna cineva cum trebuie ales coolerul pentru a se potrivi cu procesorul dat?

5 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Iti cumperi un cooler care are socketul procesorului tau
Toate cele bune

| maxb a răspuns:

Te uiti la specificatiile de la cooler sa vezi daca suporta socketul AM3+.Ce buget ai?

| bistrita1984 a răspuns:

Inainte sa schimbi coolerul verifica daca mai ai pasta termoconductoare pe Cpu! http://www.youtube.com/watch?v=LqVbxttFBmY