| aplyseby1994 a întrebat:

Am si eu o problema. Am un laptop de la dell procesor i5 de 2.6 placa video ATI de 1gb 500gb HDD 4GB ram. Problema este urmatoarea: mi se incalzeste prea tare si de ex daca il solicit mai mult asa...joc ceva sau etc, mi se inchide. Il tin la incarcat cand ma joc pe el. Dati-mi o solutie. multumesc

Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

Cea mai simpla solutie un suport cu ventilator(ceva mai bun ajunge si la 150 lei), eu am si isi face treaba foarte bine. Numai ca eu am vrut sa fie si mai rece, si am inlocuit ventilatorul suportului cu un cooler pentru procesor.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Du-te la un service si spune-le sa ti-l curete de praf si sa-ti repasteze coolerul cu pasta termoconductoare. Deocamdata atat! (sa-ti curete de praf si grila de sub el ->pe unde trage aer coolerul )

| baiatuucupizzza a răspuns:

Regula nr.1: Un laptop nu e facut pentru, jocuri!
Regula nr.2:Un laptop nu trebuie sa fie tot timpul la incarcat!
Regula nr.3:Un laptop trebuie sa aiba gaura de aerisire libera in asa fel sa poata ventila aerul pe procesor!
Regula nr.4big grinaca temperatura laptopului este mare ai nevoie de un suport cu ventilatoare sau intr-un loc mai racoros!

| DarkAl3x a răspuns:

Pot fi 2 posibilati:
1.Aerisirea pe unde da afara laptop-ul aerul cald sa fie acoperita!
2.Sa se fi rupt elicele cooler-ului iar in cazul acesta ar trebui sa te duci la reparat cu el