| CataliNNN9539 a întrebat:

am si eu o problema, aseara am vrut sa ma joc pe telefon pana adorm pentru ca nu era mai nimic interesant la TV si dintr-o data sa albit ecranul s-a stins si aprins de vreo cateva ori doar ecranu si acum cand incerc sa il deschid imi apare imaginea de fundal de la tema si cateva litere pe ecran in rest nimic, nici macar butoanele nu i se mai aprind, este vorba despre un Sony Ericsson v630i.Stie cineva ce as putea sa ii fac? Oare sa fie softu sau ce altceva? Display-ul nu cred ca daca era sa fie nu se mai vedea nimic pe ecran. Daca stie cineva ce as putea sa-i fac sau macar sa imi spuna cat ma costa sa il repar daca stie cineva.Dau Funda [;*]!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur e softu. mergi cu el la un service gsm

| RosataMarian a răspuns:

Daca nu vrei sa mergi la service poti sa il faci chiar tu de acasa. Uite aici: http://vladutz9.blogspot.ro/......-k550.html

| CataliNNN9539 explică (pentru RosataMarian):

Da, dar eu nu vreau sa il decodez, vreau sa il repar adica sa ii instalez un soft nou sau asa ceva happy

| RosataMarian a răspuns (pentru CataliNNN9539):

Acolo sunt toate tutorialele pentru decodare, resoftare, debranduire... Acolo e linkul merita sa te documentezi.

| CataliNNN9539 explică (pentru RosataMarian):

Pai daca se poate sa imi dai tu un link cu pagina respectiva de resoftare ca eu unu nu gasesc...

| VicentiuEdy a răspuns:

Daca e pe Slide sau Clapeta este 100% banda happy... Mi s-a intamplat cu telefoanele mele anterioare big grin