| AndreySomeone a întrebat:

Am si eu o problema. Azi noapte am vrut sa beau apa din sticla, am dat pe jos si pentru ca era intuneric am dat pe telefon, dar nu mi-am dat seama. Dimineata telefonul nu mai pornea, era cald, ud si bazaia, ca si cum ar da sa porneasca, dar nu mai porneste. L-am sters de apa (si pe dinauntru), l-am pus in orez, si am scos o bulinuta din aia care daca se uda, din alba se face rosie. Intrebarea e, daca am scapat de orice urma care poate arata ca eu l-am stricat, pot cei de la altex si respectiv cei de la service sa dea vina pe mine si sa-mi anuleze garantia?

Răspuns Câştigător
| Daria_Megelea_1980 a răspuns:

Telefonul era waterproof. Daca da atunci nu te pot acuza iar daca nu tot iti repara telefonul. funda?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"L-am sters de apa (si pe dinauntru), l-am pus in orez, si am scos o bulinuta"

Sorry, e deja desigilat. Du-l la un service (fără orez în el!)

| AndreySomeone explică:

Telefonul a fost desigilat de ei alta data, nu au mai pus sigiliul la suruburi dupa reparatia anterioara (mufa jack stricata). Intrebarea era daca nu au dovezi, ma pot acuza? Daria_Melegea_1980, nu pot da funda chiar daca e cel mai bun raspuns, cred ca e prea scurt si nu apare butonul de funda.

| Denis43 a răspuns:

Da