| nimicitorul a întrebat:

am si eu o problema care ma enerveaza la culme, acum cateva zile mi s-a ars sursa de alimentare de la calculator... Ieri am fost sa cumpar una noua, iar cand am ajuns acasa am conectat tot la hdd placa de baza etc si cand sa aprind calculatorul se aprindeau beculetele din fata dar in urmartoarea secunda se stingeau deci practic nu se aprindea si m-am gandit sa nu fie defecta sursa dar nu au ea cum ea fiind nou nouta. Am citit cateva topicuri pe net despre probleme legate de pc, erau gen de ce nu ar putea sa iti porneasca pc etc si am incercat o metoda care este urmatoarea:Am bagat toti conectori in afara de hard si hopa ca pornesc ventilatoarele sursa etc. Dar daca conectez si hardu se opreste. Care ar fi problema hard defect sau?

22 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Asta se întâmplă dacă iei surse la 70 de lei. Sau poate mă înșel și e hardu defect, îți recomand să încerci și pe alt pc, dar eu mai bine nu mi-aș lua deloc o sursă decât una de 70 de lei.

| nimicitorul explică (pentru T0T):

Cea veche find aceasta http://m.emag.ro/sursa-atx-delux-450w-delux450w/pd/EL5PMBBBM/ care m-a tinut 5 ani este cea de la pc vechi.

| T0T a răspuns (pentru nimicitorul):

Și eu am una praf care ține de 10 ani și am băgat chestii noi și merge la perfecție. Poate e de la hard îți recomand să iei unul nou să încerci dar nu lua porcărie, ia SSD. Dar e vorba de încercări aici și cel mai bine îl duci la un specialist decât să îl mai bulești de 4 ori până aflii care a fost problema.

| K0sti a răspuns:

Ce sursa ai cumparat?

| Lioana a răspuns:

Poate nu sunt facute bine conexiunile.

| nimicitorul explică (pentru Lioana):

Cum naiba ca de nu le-am rasucit acolo. Si degeaba cum am spus da il pornesc fara conectorul pentru hdd chiar porneste daca il pun si pe ala se stinge *** e ciudat.

| Lioana a răspuns:

Incearca cu alt HDD sau incearca sa-ti legi HDD-ul la PC-ul unui prieten si vezi daca il vede! Atunci vei sti daca hardul e problema.

| halogen001 a răspuns:

E posibil sa fie hardul defect. Ar merge bine un hard nou. Am patit ceva asemanator cu o unitate optica si dupa ce am inlocuit-o a mers totul perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sursa e prea slaba...iar daca e prea slaba nu pleaca..nu mak fa porcarii de pe net ca iei foc pe acolo.ia-ti o sursa de 700 de v-ati nu de 300

| nimicitorul explică (pentru anonim_4396):

Sursa cea veche care s-a ars avea 450w cea noua are 500w nu are cum sa fie slaba. Hdd e de 250gb etc nu are componente prea pro ca sa zic asa... Deci

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

700 de v-ati? Olele...ce e aia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Daca ai o configuratie calumea consuma mult si nu poti pune o sursa slaba. uite asta e sufiecenta pentru problema lui http://www.pcgarage.ro/surse/cougar/powerx-700/

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce te intreb eu si ce raspunzi tu! Ia vezi ce si cum ai scris!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Pai daca pui intrebari ironice cum sa iti raspund?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca scrii in halul ala... vrei sa te felicit, ce sa-ti fac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Am mancat o litera, si acum te spargi in figurihappy

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti narod, sau esti narod..."700 de v-ati"...ai mancat o litera? Asa se scrie Watti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Da ma bine

| Kampion a răspuns:

Sunt de acord cu denis, are o ironie de 2 lei de poti sa o arunci la gunoi
A pus si el o linie gresit, vine k0sti si se da mare profesor
Daca tot te.ai nascut cu sarcasm.ul asta, te invit sa te alaturi forum. ului softpedia, au un sarcasm. te spargi in 6

| Munteanu_Denis_1997 a răspuns:

Tu ala KOsti nu mai insulta oamenii! Te afli pe un site prietenos. Nu degeaba se numeste "Toti Pentru Unu"! M-am uitat la multe intrebari si la toate ai raspuns negativ! "Ai placa muci, v-ati ce-i aia? etc..." INCETEAZA!