| dorys04 a întrebat:

am si eu o problema care ma ingrijoreaza forte mult de cateva zile, cand aprind pc monitoru nu se mai aprinde si nici becurile de la tastatura. Dopa care il scot din priza si o ia normal, dar cateodata trebuie sa-l scot din priza de 3 ori ca sa porneasca monitoru de ci mentionez ca nici becurile de la tastatura nu se mai aprind.Am deschis putin si am vazut cooleru de pe procesor nu invarte si ventilatoru din sursa porneste greu sau a gandesc la varianta ca cineva mia umblat in bios
Va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac.Va multumesc foarte mult

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

O posibilă problemă ar fi aceea că sursa de alimentare a computer-ului s-a defectat.De unde rezultă că nu mai alimentează corespunzător resul componentelor, sau din cauza ventilatorului de la sursă care este posibil să se fi gripat aceasta să decupleze din autoprotecţia cu care este construită.Eu presupun doar, deoarece în acest caz este nevoie să văd live ce şi cum.Succesîn cazul tău recomand să duc pc-ul al un service, deoarece singur nu cred că vei reuşi să rezolvi problema, mai alesdacă trebuie înlocuite componente(ventilator, sursă, eventual schimbată pasta termoconductoare, etc). Succes

| kent2347 a răspuns:

Incearca sa chemi pe cineva care se pricepe, am cam avut aceeasi problema dar nu era era de la pc era o problema cu monitroru asa ca l-am schimbat, dar nu e in regula ca coleru sa nu se invarta.