| yoloqerty a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul meu.
Cand l-am luat, l-am luat cu un GTX 950 si un Intel HD Graphics. Jocurile mi le ruleaza cu Intel HD Graphics. Ce as putea sa fac ca sa mi ruleze jocurile cu GTX 950?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pui placa dedicata ca principala prin setarile de la nVIDIA

| yoloqerty explică (pentru RAY):

Cum deschid setarile de la nVIDIA?

| yoloqerty explică (pentru RAY):

Cand deschid Nvidia control panel imi zice : You are not currently using a display attached to an Nvidia GPU. dar eu am placa in calculator.

| RAY a răspuns (pentru yoloqerty):

Instaleaza driverul de placa video

| yoloqerty explică (pentru RAY):

Am facut asta... si tot nu merge... ar trebui sa ma uit prin caracasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru yoloqerty):

Poate pc-ul nu-þi recunoaşte video card-ul dedicat, l-ai ataşat bine de motherboard?

| yoloqerty explică (pentru anonim_4396):

Eu de cand l-am luat nu m-am uitat in carcasa si intrebarea mea este daca sa o deschid ca daca o deschid nu vreau sa o deschid degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci e-n garanție să-nțeleg?

| Moraru_Alex_2001 a răspuns (pentru yoloqerty):

Monitorul, când l-ai pus la pc, în ce mufa l-ai bagat? În aia de la placa video? Sau aia de e placa de baza?

| Veverita229 a răspuns:

Apesi click dreapta pe iconita jocului dai ruleaza cu procesor grafic si alegi gtx 950

| yoloqerty explică (pentru anonim_4396):

Din ce tin eu minte scria 2 ani cand l-am luat... il am de cateva luni

| yoloqerty explică (pentru Veverita229):

Cum fac asta, adica pe engleza. ca nu il am in romana

| yoloqerty explică (pentru Moraru_Alex_2001):

O sa ma uit... si iti zic

| yoloqerty explică (pentru Moraru_Alex_2001):

Daca l-am bagat in cea din placa de baza inseamna ca imi recunoaste mai intai placa Intel? si daca il bag in placa video o sa mearga cu placa video presupun.

| Moraru_Alex_2001 a răspuns (pentru yoloqerty):

Da

| yoloqerty explică:

Pana la urma ma ajuta cineva?

| yoloqerty explică (pentru Moraru_Alex_2001):

Si pot sa imi dau seama care este mufa de placa de baza si care este de placa video fara sa il deschid? Pt ca nu vreau sa pierd garantia... Dar daca este nevoie o sa il deschid.