| Mick33 a întrebat:

Am si eu o problema cu laptop ul. Un Acer Aspire E1-530G. Dupa ce am instalat windows 7 pe el nu imi este activa placa video dedicata (820m). Daca apas click dreapta pe ecran nu imi apar decat configuratiile de la Intel hd fara sa mai apara si Nvidia control panel. In Device Manager imi apar ambele placi si imi spune ca au toate driverele instalate. Am instalat Geforce Experience si nimic. Din BIOS nu pot sa actionez pentru ca nu stiu ce trebuie sa fac. Ma poate ajuta cineva? Astept raspunsuri! Multumesc!

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza windows 8.1
Laptopul tau nu ate suport pentru w7

| Mick33 explică (pentru gelu1970):

Pot instala si windows 10? Care este mai bun pentru jocuri?

| Coca_Marian_1984 a răspuns (pentru Mick33):

Salut,personal,recomand Windows 8. 1Pro x64 (are suport si pentru aplicatii x32) dar deseori trebuie sa cauti manual driverele conform modelului de sistem, exact c cauti pentru windows XP. Va merge bine :-)

| gelu1970 a răspuns (pentru Mick33):

Laptopul tau a fost conceput pentru 8.1. Eu as instala 8.1