| Euronymous a întrebat:

am si eu o problema cu Laptopul acesta Lenovo G555
Procesor: AMD Athlon(tm) II Dual-Core M320 2. 10 GHz
Memorie instalata 2, 00 GO (1, 75 GO utilizabile)
Tip sistem: Sistem de operare Windows 7 Ultimate pe 64 de biti
HDD: 250 GB Sata 2 Placa Video ATI Radeon HD 4200
eu am intrat in bios pentru a schimba Modul AHCI pe IDE pentru ca pe AHCI imi da dea Blue Screen da pe IDE nu imi da
nu asta este problema de un timp nu mai pot instala Windows Xp Service Pack 3 pe el si inainte cand mi-l la adus fratele meu de la un prieten mergea sa il instalez Windows Xp orice versiune de OS Xp adica Windows Xp mergea inainte cand mi-l la adus fratele meu Laptopu da acum nu stiu ce are nu mai vrea XP-ul pentru ca eu acum sunt pe Seven 7 Si pentru oamenii care vor spune de ce nu stai cu seven... nu imi place.
asa Am instalat OpenSuse 11. 3 merge perfect pc-ul nu isi da restart adica nu se stinge singur asta vrea sa insemne Restart
Nu este cd-ul de vina va asigur am incercat cu mai multe cd-uri de XP
Am instalat windows 7 ultimate asta merge lapopul nu isi da restart nu se opreste nimic. eu vreau sa raman pe Windows Xp
deci mie mi se stinge Windows Xp orice versiune de Kit de Windows la 21% acum nu mai mi se stinge la 21% pentru ca am desfacut capacul ala de jos de la Laptop si am dat putin cu minuta sa il curat de praf ca era praf pe el acum mereu se stinge la 99% ce credeti ca este problema caldurile de la Processor sau Pasta Termoconductoare ca eu de cand mi-a adus Laptopu Fratele meu nu i-am mai pus Pasta Termoconductoare sa vazic si Temperaturile sa ramaneti uimitii laughing si tot nu se stinge la Windows 7 da ma mir cum de se stinge la Windows Xp la Partitii acolo si la Windows 7 nu se stinge de loc Temperatura la Motherboard Lenovo Bali (Socket S1G3) 74 de grade asa da ia mai urca si mai scade cateodata ca e incarcat Laptopu Temperatura la CPU la Processor AMD Athlon Caspian 45nm Technology 72 de grade acum este 73 de grade ca Temperatura o verific cu Speccy programul acela da ia scade si urca asa la HDD: este de 52 de grade eu zic ca la HDD e bunicica fata de Processor si de Placa de baza e mai bunicica la HDD va rog eu frumos ajutati-ma careva sa instalez Windows Xp sa imi spuneti macar cum sa fac va rog frumos dau funda cel care imi spune cum sa instalez Windows Xp va rog eu frumos?

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Omule, nu ai nici macar 'punct' pe tastatura?

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Woodenpints se plictiseste rau de tot rolling on the floor
Nu ma pricep la calculatoare dar in primul rand trebuie sa ai windows ul laughing si poti cauta tutoriale pe google..eu asa am instalat windows ul xD