| zuzu007 a întrebat:

Am si eu o problema cu Messenger-ul.

Majoritatea stiti problema cu scrisul ca nu se vede, aceeasi problema o am si eu.

Am incercat sa il reinstalez, am incercat si varianta aceea cu jvscript.dll, am incercat si aceea din regedit, am incercat o gramada de variante si tot nu merge.

Cine stie ce as putea face sa i-mi zica va rog.

8 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Start – RUN:

regsvr32 jscript.dll apasati OK

apoi din nou, alta comanda :

regsvr32 vbscript.dll

Un restart de messenger si totul va reveni la normal.

| zuzu007 explică (pentru stanly7):

Ba baiatul, tu esti chior?
Fii atent alta data.

| Wehes a răspuns:

Eu am avut aceeasi problema cu versiunea 11 parca, l-am sters si l-am reinstalat de 10 ori dar degeaba.
Solutia a fost sa instalez alta versiune, 7 mai exact am acum.
Trebuie sa incerci fiecare versiune sa vezi care iti merge.

| zuzu007 explică (pentru Wehes):

Am incercat stai linistit.

| Rax a răspuns:

Si mie mi s a intimplat, dar l am sters si apoi l am reinstalat si am avut bucuria de a functiona din nou..curios la tine.winking

| ImAUnicorn a răspuns:

Instalează'ți alt font și bagă'l în Control Panel. Apoi încearcă pe Messenger să vezi dacă a mers.

| zuzu007 explică (pentru ImAUnicorn):

Alt font la ce?
Si ce sa bag in cp?

| ImAUnicorn a răspuns (pentru zuzu007):

Alt font. cum e Arial sau Comic Sans MS... caută de pe dafont ( http://www.dafont.com/ ).