| Satana_Costin_1997 a întrebat:

am si eu o problema cu pc
am o placa de baza Asus m2n-vm si am o problema mi se inchinge chipsetu la placa de baza am un radiator pe el daca se duce la 60 grade merge greu pc dar daca mai scade ex la 55 grade 50 merge perfect spuneti-mi va rog ce sa fac sa ai scada temp lasati-mi linkuri mi se intampla asa cand stau pe net si ascult muzica daca intru in joc merge ca naibi Help Funda

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Daca esti indemanatic, nu! Oricum nu pui decat ventilatorul, nu misti radiatorul din locul lui! Vorbesc romaneste, nu chinezeste! Cum il prinzi e treaba ta, te descurci...
Eu l-am prins cu soricei de exemplu...
La alta placa l-am prins cu ata medicala, ca e rezistenta! Te descurci...

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ii pui ventilator!

| Satana_Costin_1997 explică (pentru K0sti):

Placa de baza se duce la aproape 60 grade vreau sa scada eu stiu macar 5-10 grade ca sa pot sa joc si eu un joc daca ajunge la 60 grade merge cam greu pc

| K0sti a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Pai nu spusai ce sa faci...

| K0sti a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Http://www.overclockers.co.uk/pimg/HS-097-AK_58020_350.jpg
Faci rost de un ventilator din asta micut, fara radiatorul din poza si il pui peste radiatorul tau! Eu asa am la al meu, la ambele chipset-uri

| Satana_Costin_1997 explică (pentru K0sti):

Salut si cum se pune acel cooler daca al cumpar trebuie sa dau placa de baza jos sau e pe suruburi

| K0sti a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Daca esti indemanatic, nu! Oricum nu pui decat ventilatorul, nu misti radiatorul din locul lui! Vorbesc romaneste, nu chinezeste! Cum il prinzi e treaba ta, te descurci...
Eu l-am prins cu soricei de exemplu...
La alta placa l-am prins cu ata medicala, ca e rezistenta! Te descurci...

| Argelean a răspuns:

Salut! Am avut un notebook Asus si tot asa se incalzea cand stateam pe internet, ascultam muzica ajunge pana la 80 de grade cand intram intr-un joc cu grafica mai buna.Eu l-am returnat si daca ai si tu notebook la fel nu ai ce sa ii faci asa o fost creat.