| aGnY a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-u sad
Am instalat windows (xp) si cand incerc sa instalez driverul placii video...se incarca jumate dupa care se face ecranul negru si in stanga sus apare o liniuta care licare...tin sa mentionez ca daca dau restart ajunge la windows si ramane blocat..de la ce poate sa fie x_X? Putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Am mai intrebat windowsul iti ruleaza bine? Adica nu ai nici o problema nimic? Din ce am mai vazut este ca driverele sint si diferite.Sint driver pentru XP si pentru fiecare system de operare in parte.Mai mult nu te pot ajuta.Mas pricepe mai mult daca as avea calc in fata.Nu sint profesionist sa iti pot spune exact ce trebuie sa faci, le bijbai si eu dar le dau de cap pina la urma.Din ce spui tu problema este si la XP si la windows 7 deci driverul probabil nu e bun.Ia cum am zis alt driver si incearca, downloadeaza de pe net si incearca asa.Am citit din nou si spui ca ai dat restart si ramine windowsul blocat.Naspa poate ai ceva la hard disc.Ai spus cind ajungi la ultimul punct unde adica? Vorbeai ceva de windows 7 cind ajungi la ultimul punct se face ecranul negru.Adica instalezi windowsul merge tot si doar cind instalezi placa video face figure sau cum? Explica mai bine altfel nu stiu ce sa zic. Iara daca si windo 7 merge bine atunci sigur este de la driver.Ce te costa sa iei un driver de pe net free nu vad.Deci daca nu poti instala sa zic wind 7 sau XP sau se instaleaza pina la un pct atunci era ceva cu hardu sau cu wind-ul, iar daca deja leai instalat si merg foarte bine problema este de la driver si nimic altceva.Incearca sa pui alt driver si dupa vezi

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Du-te si dezinstaleaza driverul si apoi instaleaza iar.Dar dezinstaleaza de la control panel-programs uninstall a program si de acolo dezinstalezi. Dupa incearca iar sa instalezi. Daca tot nu merge si ai driverul pe Cd atunci este zgiriat CD-ul, asa cauta pe net si ia driverul si instaleaza direct de pe calculator dupa ce il downlodezi. Windowsul functioneaza bine dupa instalare? Daca nu ai problem cu windows atunci este ceva cu driverul.

| aGnY explică (pentru relian):

Aurelian ia fi atent am incercat si cu windows 7...si sti ca la 7 are tot drivere etc..si acolo cand ajunge la ultimul punct se face ecranu negru si apare liniuta x(...deci nu cred ca e de la CD.sad

| aGnY explică (pentru relian):

Mersi frumos am sa incerchappy

| relian a răspuns (pentru aGnY):

Nu stiu ce sa zic.Am mai intrebat windowsul iti ruleaza bine? Adica nu ai nici o problema nimic? Din ce am mai vazut este ca driverele sint si diferite.Sint driver pentru XP si pentru fiecare system de operare in parte.Mai mult nu te pot ajuta.Mas pricepe mai mult daca as avea calc in fata.Nu sint profesionist sa iti pot spune exact ce trebuie sa faci, le bijbai si eu dar le dau de cap pina la urma.Din ce spui tu problema este si la XP si la windows 7 deci driverul probabil nu e bun.Ia cum am zis alt driver si incearca, downloadeaza de pe net si incearca asa.Am citit din nou si spui ca ai dat restart si ramine windowsul blocat.Naspa poate ai ceva la hard disc.Ai spus cind ajungi la ultimul punct unde adica? Vorbeai ceva de windows 7 cind ajungi la ultimul punct se face ecranul negru.Adica instalezi windowsul merge tot si doar cind instalezi placa video face figure sau cum? Explica mai bine altfel nu stiu ce sa zic. Iara daca si windo 7 merge bine atunci sigur este de la driver.Ce te costa sa iei un driver de pe net free nu vad.Deci daca nu poti instala sa zic wind 7 sau XP sau se instaleaza pina la un pct atunci era ceva cu hardu sau cu wind-ul, iar daca deja leai instalat si merg foarte bine problema este de la driver si nimic altceva.Incearca sa pui alt driver si dupa vezi

Răspuns utilizator avertizat