| InsaneZor00 a întrebat:

Am și eu o problemă cu PC-ul. Câteodată se aprinde și se închide dintr-o dată, iar ca să pot să-l mai aprind trebuie să îl las ceva timp în priză. De la temperatură nu este 100%, sursa am probat-o pe direct și pornește. Pot să mai zic că uneori pornesc ventilatoarele pentru 1 secundă, se opresc, pornesc iar și tot așa. Știe cineva de la ce ar putea fi? Mulțumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Verifică și curăță TOATE conexiunile, sloturile, conectorii și prizele de la unități de disc, memorii, plăci... apoi mai vezi cum e

| PainTech a răspuns:

Dacă spui 100% sigur că nu e de la temperatură (deși asta ar fi cea mai posibilă cauză) as spune sa verifici toate cablurile, mai ales la butonul de pornire.

| mudokins78 a răspuns:

In bios exsista un program de securitate al procesorului, care atunci cand depaseste o anumita temperatura iti inchide brusc pc-ul.
schimbat pasta termoconductoare.

| InsaneZor00 explică:

Am rezolvat, nu m-a ajutat niciun răspuns. Cauza era sursa. Am schimbat-o cu una chiar mai mică și acum merge perfect. Mulțumesc oricum.

| anonimmul05 a răspuns:

Sa nu fie de la procesor care ajunge la peste 100 de grade si se inchide calculatorul. Asa se intampla la laptop, instaleaza o aplicatie cu care sa urmaresti temperatura procesorului daca ajunge repede la peste 100 de grade inainte sa se inchida calculatorul.