| Simoniki99 a întrebat:

Am și eu o problema cu pc-ul! L-am luat acum 2 sile pe piese, astăzi l-am instalat și, îmi sacadeaza foarte rău în ce GO, și nu-i nu îmi merg o parte din butoane de la mouse! De la ce sa fie?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce configuratie ai?

Bula
| Bula a răspuns:

Mouse-urile cu 2 butoane si rotita (cele "standard") au driverele incluse in sistemele de operare, ca urmare functioneaza corect.
Mouse-urile speciale, cu mai multe butoane, au nevoie de drivere proprietar date de fabricantul lor, altfel pot aparea conflicte cu sistemul. In acest caz trebuie neaparat instalate acele drivere.

La fel, este indicat sa intrii pe site-ul producatorului fiecarei componente si sa descarci si instalezi de acolo driverele recomandate, deoarece driverele incluse in windows sunt doar generalitati si nu dau performanta maxima.

Succes!

| CPAElites a răspuns:

Ce configuratie ai?
Ce sursa are?

| Nhamnhumhebhaaa a răspuns:

Romana sa fie... în fine mai verifica o dată conexiunea pieselor și dacă nu merge demontează si montează totul

| StefanNicusor12 a răspuns:

Depinde de configuratia pc-ului si ce sistem de operare ai pe el?