| Lupu_Anisoara_Speranta_1973 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul. Mi se blocheaza in orice joc oricat de mare sau mic ar fi, pur si simplu dupa circa 10 minute de jucat imi apare ecranul negru si trenuie sa dau restart. Are cineva vreo solutie?

Configuratie:
procesor amd a4 4000 dual core 3.0 ghz
placa video ati radeon hd4650 1gb, ddr2, 128 bit,
sursa oem atx 400 w
rami 2 gb ddr3
placa de baza gigabyte f2a55m-s1
Mentionez ca toate temperaturile sunt ok.

14 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Fa un update driverilor placii video.

| Lupu_Anisoara_Speranta_1973 explică (pentru Jipa95):

Toate driverele sunt la zi.winking

| halogen001 a răspuns:

Cred ca ceva se incalzeste, un ventilator in plus in carcasa ar fi bun.
Pare a fi ceva de la placa video. Vad ca mai e o placa video si in placa de baza. Incearca sa folosesti placa video integrata, poate merge mai bine decat cu cea dedicata. (Poti incerca drivere actualizate pentru placa grafica)

| Lupu_Anisoara_Speranta_1973 explică (pentru halogen001):

Am incercat cu placa video integrata, dar nu trimite semnal, adica pc-ul porneste dar nu am imagine.

| CinevaNou a răspuns:

La cate grade ajunge maxim procesorul si placa video in timp ce joci?

| Lupu_Anisoara_Speranta_1973 explică (pentru CinevaNou):

Temperaturi speedfan:
Temp1: 36 C
Temp2: -8 C
Temp3: 33 C
GPU: 67 C.
Se pare ca placa video se incalzeste repede din punctul meu de vedere.

| Lupu_Anisoara_Speranta_1973 explică (pentru CinevaNou):

Se pare ca placa video ajunge la 67 grade iar procesorul la 40 grade.

| halogen001 a răspuns (pentru Lupu_Anisoara_Speranta_1973):

Temperatura e cam mare, poate nu merge ventilatorul placii video - se poate pune altul

| CinevaNou a răspuns (pentru Lupu_Anisoara_Speranta_1973):

Dupa cat timp de joc?
De la ce e temperatura aia cu minus?

| Lupu_Anisoara_Speranta_1973 explică (pentru CinevaNou):

Cam dupa 5 minute de joc a ajuns la 67 grade. Nu stiu de la ce ar putea fi temperatura cu minus.

| CinevaNou a răspuns (pentru Lupu_Anisoara_Speranta_1973):

Normal ar fi sa-l lasi vreo 30-60 minute si apoi sa vezi temperaturile. Dar eventual vezi care e temperatura inainte sa se blocheze.

| CinevaNou a răspuns (pentru CinevaNou):

Ps: incearca sa vezi temperaturile cu aida64, poate iti zice si denumirile in loc de temp1, temp2 etc.

| Lupu_Anisoara_Speranta_1973 explică (pentru CinevaNou):

Am incercat si cu aida64, nu imi arata ce sunt temp1, etc.

| Lupu_Anisoara_Speranta_1973 explică:

Toate update-urile sunt la zi.