| RobyCIP a întrebat:

Am si eu o problema cu programul iTunes.L-am instalat pe windows7 prima data si mi-am mers,dupa o scurta perioada de timp mi s-a defectat windows-ul de la un virusi, iar acum cand l-am reinstalat imi da aceasta eroare: "Acest iPhone nu poate fi utilizat, deoarece software-ul necesar nu este instalat.Rulat programul de instalare iTunes pentru a elimina iTunes, apoi reinstalati iTunes". Problema nu este de la iPhone deoarece am incercat si cu alt iPhone si tot aceeasi eroare.Aceasta eroare imi apare atunci cand bag usb-ul in Pc, iar programul "iTunes'ul" l-am reinstalat de mai multe ori si degeaba. VA ROG EU MULT, AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Sti ce inseamna propoziti asta "Rulati programul de instalare iTunes pentru a elimina iTunes, apoi reinstalati iTunes".
Ca ai sters programul, nu l-ai dezinstalat din control panel-programs and features.
Descarca asta pe care il poti folosi 1 luna si dezinstalezi cu iTunes. http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Your-Uninstaller.shtml
(daca iti da vreun mesaj de eroare si spune ca nu poate, alegi "yes")
- Restart.
-Te dcui in C:\program Files\iTunes, si stergi tot ce este acolo.
Descarca asta gratis si faci o curatenie cu el si optimizare:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
Restart. Mai faci o curatenie cu el. Restart si acum instalezi Itunes.

1 răspuns:
| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Probabil virusul ti'a stricat mai multe pe acolo incearca "Microsft esential security" si dai un full scan happy si pe urma incearca sa reinstalezi programul. Si ar fi bine sa folosesti acest antivirus de cand bagi Windowsul. Instalarea Windows-uli corecta se face fara ca, cablul de internet sa fie conectatwinking