| robandu99 a întrebat:

Salut tpu..am si eu o problema cu sunetul de la laptop. Se aude cu distorsiuni si pocnituri,cel mai mult cand vad filme si seriale in modul full screen dar si cand ascult ca de obicei. Uite ce am incercat pana acum : am reinstalat windowsul la setarile din fabrica,am reinstalat driverele de sunet (am realtek hd),am dus laptopul la service pentru reparatie si mi-au zis ca mi-au inlocuit boxele si ca sunetul merge,ei bine,s-au inselat, continua sa faca tot asa...mentionez ca am un Toshiba c40-c si ca il am doar din noiembrie. ma poate ajuta cineva sa repar problema? dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| hoLigan a răspuns:

Am patit si eu asa, si aia inseamna ca se duce placa de sunet. cel putin mie aia mi s-a intamplat s-a ars dupa un timp. cand incepe sa suna cu pocnituri aia inseamna

6 răspunsuri:
| Pasere_Madalin_1997 a răspuns:

Placa de sunet e detoriata sau in cel mai bun caz nu face contact bine

| robandu99 explică (pentru Pasere_Madalin_1997):

Multumesc..si oare daca e in garantie il repara? fara costuri? ca stiu ca placa de sunet e destul de scumpa

| Pasere_Madalin_1997 a răspuns:

Da il repara daca ai garantie numai sa nu il fi desfacut tu sau sa nu fie sricata din cauza ta dar dureaza ceva ca nu o sa il faca in 48 de ore

| robandu99 explică (pentru Pasere_Madalin_1997):

Stiu.2 saptamani de obicei..sunetul face asa de cand l-am achiziionat laptopul..deci nu e din vina mea

| sami86 a răspuns:

Curațai bxele lui boxele pe care leai cu, parat cu o scobitoare si stergel mereu si pe la boxe cand il stergi pe el prima data cu ceva uscat si dupa cu ceva unpic umed si eu cred ca o sa se auda bine

| robandu99 explică (pentru sami86):

Boxele au fost inlocuite de service.dar tot se aude..cred ca placa de sunet e de vina