| Marius_Robert_2001 a întrebat:

am si eu o problema cu un calculator.

Cand il aprind se aprinde dar nu se aprinde monitorul( am incercat si cu alt monitor) ce as putea sa ii fac sau ce s-a defectat in el?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cablul de semnal sau placa video. Daca monitorul se alimenteaza din PC atunci poate fi si cablul de curent sau iesirea din sursa.

| Ykuzo a răspuns:

Este posibil ca placa video sa nu fie alimentata sau sa aiba una sau mai multe componente care nu functioneaza. Roaga un prieten sa iti imprumute placa lui video si vezi daca problema persista.

| V3r0m0n a răspuns:

Cel mai des se intampla sa se miste o memorie in slot. Iti recomand, cu calculatorul scos din priza, sa scoti toate placutele de memorie ram si sa le pui la loc - apesi bine sa se auda click. Succes!

| Marius_Robert_2001 explică:

Am incercat si cu alta placa video problema tot persista

| Marius_Robert_2001 explică:

Cum aflu daca placa video e alimentata sau nu?

| Marius_Robert_2001 explică:

Am incercat nu s-a intamplat nimic

| K0sti a răspuns (pentru Marius_Robert_2001):

Te duci la service nene!