| Denis2017 a întrebat:

am si eu o problema cu un laptop HP ProBook 4520s, problema e ca cand am incarcatorul conectat merge foarte greu, cand il scot ( ramane pe baterie ) merge foarte bine, ce are?
CPU: Intel Core i3 M350 2.26GHZ
GPU: ATI Mobility Radeon HD 5000 series
RAM:4GB DDR3
OS: Windows 7 64-bit (recommended)

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai reinstalat windows driverele se instaleaza din pagina fabricantului, HP in acest caz.
in plus, am intalnit cazuri, cand s-a facut update la drivere folosind programe tip Driver booster, si pc a mers mai rau.
partea cu bateria : daca ai bateria originala si incarcatorul original in teorie nu ar trebui sa ai vreo problema. poti scoate bateria si il folosesti doar conectat la curent. bateria ta ar trebui sa fie la final de viata avand in vedere modelul de laptop. eu am un laptop asemanator modelului tau si bateria e moarta deja de 2 ani

8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Te uiti in power profile si schimbi de acolo sa fie full performance cand este in priza si economic cand este pe baterie.

| Denis2017 explică (pentru cristimihailov):

High Performane, nu? Acolo e, tot la fel face.

| cristimihailov a răspuns (pentru Denis2017):

Deci, doar ca sa inteleg:

1. Ai intrat si ai vazut pe power high performance si pe baterie economic?

2. Ai intrat mai departe in setari? Sa vezi care sunt setarile profilului high performance?

| Todorandorin a răspuns:

Folosește pc doar cu acumulator fara baterie in el nul încarca si folosi in aceiași timp scoate bateria si gata el o sa meargă cand ai nevoie de baterie o bagi

| Denis2017 explică (pentru Todorandorin):

Am scos bateria si face la fel

| Denis2017 explică (pentru Todorandorin):

P.S: Aseara dupa ce am instalat driverele din driver booster a mers pana am scos si am pus inapoi incarcatorul, puteti sa-mi dati si un driver bun pentru ATI Mobility Radeon HD 5000 series?

| Denis2017 explică (pentru gelu1970):

Nu stiu daca sunt originale.

| gelu1970 a răspuns (pentru Denis2017):

Daca sunt marca HP vezi eticheta de pe ele.
daca nu, probabil ca au fost inlocuite cu unele similare pentru un cost mai mic.

| gelu1970 a răspuns (pentru Denis2017):

Daca ai reinstalat windows driverele se instaleaza din pagina fabricantului, HP in acest caz.
in plus, am intalnit cazuri, cand s-a facut update la drivere folosind programe tip Driver booster, si pc a mers mai rau.
partea cu bateria : daca ai bateria originala si incarcatorul original in teorie nu ar trebui sa ai vreo problema. poti scoate bateria si il folosesti doar conectat la curent. bateria ta ar trebui sa fie la final de viata avand in vedere modelul de laptop. eu am un laptop asemanator modelului tau si bateria e moarta deja de 2 ani