| Lazar_Eduard_1997 a întrebat:

am si eu o problema cu un router Asus RT-N12e il conectez la pc bag firele bine. am mai facut asta. si a mers. dar la asta. nu vrea sa isi ia ip sau nu stiu. intru pe chrome. si scriu 192.168.1.1 si imi da eroare nu pot sa intru in setup. sa intru cu admin admin... nu stiu ce sa fac. puteti sa ma ajutati ceva va rog.
Va multumesc / Dau funda raspunsului bun

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da-i un reset din spate de la buton! Si bagi doar firul, nu firele! WAN-ul il bagi doar la sfarsit, dupa ce termini de configurat! Nu mai bagati WAN-ul cand configurati routere!

| Lazar_Eduard_1997 explică (pentru K0sti):

Am incercat si tot nu merge. am bagat doar firul care duce dela router la pc si tot nu merge

| K0sti a răspuns (pentru Lazar_Eduard_1997):

I-ai dat reset inainte, cum ti-am spus?

| Lazar_Eduard_1997 explică (pentru K0sti):

Da dar uite fiii atent. i-am dat. dar nu stiu care fire sa le mai bag. far firul care duce de la router la pc sau cel care vine de la stalp principalul?

| Lazar_Eduard_1997 explică:

Wan-ul este firul principal nu?

| K0sti a răspuns (pentru Lazar_Eduard_1997):

"il conectez la pc bag firele bine. am mai facut asta"... oare?