| cosminutu a întrebat:

Am si eu o problema cu un smartphone Galaxy Y (android 2.3.6).
Am cumparat telefonul acum 5 luni.
Astazi am observat ca atunci cand il pun la incarcat (pe incarcator normal) bateria se incinge foarte tare (mai bine zis toata partea din spate).
Ciudat este faptul ca atunci cand il incarc prin USB la PC nu se mai incinge asa telefonul.
Cand se incinge nici nu se incarca desi el spune ca se incarca bateria.
Poate sa fie de la incarcator? Sa il schimb?
Astept un raspuns URGENT!
Dau funda!

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

E normal sa se incinga atat chargerul cat si telefonul in timpul incarcarii.

De la PC, prin usb, nu se incinge pentru ca de pe placa de baza nu are cum sa plece prin usb atata amperaj ca direct din priza.

Nu am inteles partea "Cand se incinge nici nu se incarca desi el spune ca se incarca bateria.". Cand il scoti de la incarcat are bateria plina sau nu? laughing

| cosminutu explică (pentru virusake):

Nu nu se incarca orice i-as face.
Dar nu se incalzeste ca un telef. normal, pur si simplu nu il poti tine in mana. te arde!

| virusake a răspuns (pentru cosminutu):

Daca are garantie, du-l la ei.

Sau daca nu are, incearca sa-i schimbi incarcatoru/bateria cu unele de la un prieten care are acelasi model.

| cosminutu explică:

Este Samsung Galaxy Y

| cosminutu explică:

Deci nu se incarca orice i-as face.
Frige extrem de tare, nu il poti tine in mana, te arde pur si simplu.
? ce sa fac?