| Ciprian007 a întrebat:

Am si eu o problema!

De cateva zile ecranul meu se stinge si se aprinde iarasi, oare este de la plava video?
Ecranul este model vechi deala cu tub, poate acesta sa fie problema?
Am curatat pc, nu are nici o problema, am 4 gb rami, placa video 1 gb ddr5 geforce gts 450, sursa 450 W, hard 7200 rmp 500 gb, doar ecranul este mai naspa.
Nu stiu ce are, se stinge si se arpinde mereu, cam o data la 2-3 min, si mai repede.

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

De obicei problemele sunt din placa video.Incearca sa reinstalezi driverele si daca nu iti revine, verifica cablul din monitor.Sa nu fie vreun pin rupt sau indoit.Iar daca este foarte vechi...schimba-l.Au si ele o durata de viata...O zi buna! happy

4 răspunsuri:
| Wolfenstein a răspuns:

Cel mai probabil,ar fi placa video.Dar, dupa cum au zis şi cei de mai jos, se poate sa fie o problema si la monitor, respectiv cabluri.
Multă baftă, sper sa ţi-l repari cât mai repede.
Papa!

| fuzzer a răspuns:

Probabil e de la mufa din spate, nu face bine contact.Dar cel mai posibil, placa video e de vina.

| WeAreLegion a răspuns:

Cumpara alt monitor asta si-a incheiat cariera!

| Ciprian007 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, dar nu cred ca e de la placa video, ca e noua, si cand se stinge monitorul si se aprinde iar, CURSORUL e la mijlocul ecranului? Va spune asta ceva?