| Andrey9000 a întrebat:

Am si eu o problema. Detin un Router Huawei HG655b de la Romtelecom si cand intru pe pagina Routerului (192.168.1.1) scriu admin, admin si imi scrie : "Failed to login 1 time!". Daca dau reset la setarile de fabrica ce s-ar intampla? Ar trebui sa reconfigurez routerul sau mi-ar merge Net-ul in continuare?

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Salut,
Depinde e tip de serviciu ai de la rtc: daca ai vdsl, fftb sau ftth poti sa dai linistit reset deoarece isi ia singur configuratia, dar daca ai adsl este mai complicat deoarece e posibil sa il configurezi manual (lucru care nu este foarte greu, trebuie sa pui u si p din contract), sau sa nu fie nevoie de cofig si sa isi ia setari automat.

1 răspuns:
| KefDeKef a răspuns:

Daca ii dai reset la modem, da, esti nevoit sa configurezi din nou modemul! Dar nu e dificil.Ai in toti pasii in cartea lui!