| Anisimoae_Petrica_1949 a întrebat:

am si eu o problema in legătură cu reteaua de internet, se conectează laptopul la router wireless dar din păcate rămâne conectat doar 5 minute după care se deconectează, de ce?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Cauzele pot fi mai multe:
- semnal slab la internet
- distanța prea mare dintre laptop și router
- probleme cu placa de rețea a laptopului.
Dacă nu este routerul tău, este posibil ca routerul să fie setat ca să se deconecteze la acest interval de timp, sau chiar proprietarul să fie implicat în mod direct.
O altă cauză ar fi un router vechi care dă semne de îmbătrânire, de uzură, și trebuie schimbat. Așa se întâmplă cu mai toate routerele vechi. Se uzează în timp.