| Stefan149 a întrebat:

Am si eu o problema la internet. Intr-o zi eram in BIOS-ul de la pc si am apasat din greseala pe Flash internet nu stiu daca de acolo, a inceput problema dar de la 24 ping am ajuns la 50.Eu crezand ca era de la router am schimbat routerul cu unul gigabit. Dupa ce am schimbat routerul aveam acelasi ping(imi face lag in jocuri de la ping eu avand 400 fps in jocul respectiv) Am folosit toate metodele pe care le-am gasit eu am dat reset la router etc. Daca aveti cum sa ma ajutati scrieti aici. DAU FUNDA!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a avea 400 fps in joc online trebuie sa ai internet pe fibra de sticla, cu pachet de minim 1000 Mbps, precum si router si calculator capabil de asemenea viteza.
BIOS-ul nu prea are nimic cu viteza internetului, dar configurarea calculatorului (mai ales a retelei) cu atat mai mult.

| aditimus a răspuns:

Ai incercat sa faci un update de bios?

| doctorandus a răspuns:

Daca ai monitor de 60 Hz, degeaba ai 400 FPS. Oricum, ca Homo sapiens nu poti distinge la mult de 240 FPS.

| Ineys a răspuns:

FPS n-au legatura cu PING-ul si ma indoiesc de faptul ca simti tu diferenta de 26 PING la 24-50. Despre ce joc e vorba? La alte jocuri cum e PING-ul, a ramas la fel?

| JicaContra a răspuns:

E posibil, odata ce ai facut flash sa se fi schimbat parametrii placii de retea daca e integrata in placa de baza, sa se fi schimbat in mai prost chestii cum ar fi intreruperile hardware spre placa de retea, etc., incearca, cu o placa de retea dedicata

iar 400fps tine NUMAI de setupul din calculator (ce placa video, memorie, placa de baza, etc. ai) NU are nici o legatura cu viteza retelei
insa lag-ul are, in draci!

| Stefan149 explică (pentru JicaContra):

Ok,si daca e de la placa de retea pot sa ii dau un reset sau ceva?

| JicaContra a răspuns (pentru Stefan149):

Faptul ca reflash a schimbat rahat in placa de retea e deja putin cam voodoo, dar nu imposibil, asa ca habar nu am daca poti sa faci ceva, insa cauta prin bios, poate gasesti ceva

iar, daca, chiar te doare, poti sa iti iei o placa de retea de la eMAG si daca nu iti rezolva problema sa o dai inapoiwinking

| Stefan149 explică (pentru JicaContra):

Nu cred ca am placa de retea, mufa de la router o pun in placa de baza (placa de baza:H310CM-dvs)

| JicaContra a răspuns (pentru Stefan149):

"Nu cred ca am placa de retea"
nu exista internet fara placa de retea
se numeste ca tu ai placa de retea integrata in placa de baza
care e un standard de foarte multa vreme
insa nu inseamna ca nu poti sa iei alta placa de retea