| raduionut99 a întrebat:

Am si eu o problema la pc: mi se opreste. Am observat ca se incalzeste foarte tare, dar am pe el: 2 ventilatoare pe carcasa 1 pe procesor si unul la sursa. Nu imi dau seama ce se incalzeste sursa sau procesorul?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Schimba pasta de pe cooler-ul procesorului; vezi sa fie montat corect, poate nu face contact cu CPU-ul.

| raduionut99 explică (pentru IulianP):

Cam cat costa una?

| raduionut99 explică (pentru IulianP):

Ma gandeam sa merg reparatii si sa schimb ventilatorul de la sursa (ca si asa nu prea baga aer) am gasit unul potrivit aici http://www.emag.ro/......P12025S1L3

| IulianP a răspuns (pentru raduionut99):

Pai ventilatorul sursei nu trebuie sa "bage" aer, el trebuie sa evacueze aerul cald din interiorul acesteia.
Poti incerca si cu o alta sursa, sa vezi daca ea este cauza.

| raduionut99 explică (pentru IulianP):

,,baga" in sensul ca nu are fluxul de aer mare

| raduionut99 explică (pentru IulianP):

Bage in sensul ca nu are fluxul de aer prea mare
sursa mea e asta din poza un arp atx-450w