| djfreesh a întrebat:

am si eu o problema la un pc...deci cand il aprind nu se mai aude bepp-aitul acela care se aude normal, si nu se mai aprinde monitorul fara acel bepp-ait! aveti o ideee de la ce poate fi problema? de la placa de baza/sursa? am scos baterie /hardul dar degeaba tot nu am rezolvat!

2 răspunsuri:
| Lynnfield a răspuns:

Scoate placa video, hardul, dvd writer, daca ai mai multe plăci de ram să ramana doar una apoi încearcă să porneşti, dacă se aude bipul de sistem sigur este sursa daca tot nu se aude nimic sigur este placa de bază!

| RobertSteaua a răspuns:

Este de la placa video poate asa facea si al meu apoi am schimbat firele de la monitr-unitate(le-am inversat)si apoi a mers daca nu da-i cu pumnu de cateva ori si poate merge daca nu mai misca din placa video daca nu poate s-a ars.Mult noroc!