| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema legata de pc-ul meu... Cand incerc sa il deschid ramane ecranul negru cam 5 sau 6 secunde iar dupa acele secunde apare doar o imagine unde scrie in partea de sus cei ce au facut placa de baza (gigabyte) iar dupa pc-ul isi da restart automat si reface din nou acelasi lucru... Tin sa mentionez ca pc-ul a functionat in stare optima ieri seara iar azi dimineata cand am vrut sa vad de ce nu merge, am scos cablurile din el si am apasat butonul de pornire de cateva ori( nereusind) am scos placa video si am conectat cablul hdmi la placa de baza ( acelasi rezultat) am scos rami ( acelasi rezultat). Nu mai stiu ce sa mai fac.

3 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Scoate bateria de pe placa de baza si pune-o la loc. facand asta dai reset la bios.
Evident pcu porneste, deci nu e placa de baza arsa.
Ramii sunt ok? incearca cu altii
Placa video e ok? incearca cu alta
Procesor ars =nu porneste pc
Hardul e ok?
Daca nu poti intra in bios nici dupa ce-i faci resetare cu bateria, atunci ai softul dus.Componentele primesc curent, insa nu sunt in stare sa functioneze fara biosul placii de baza, cauzand restartul.

| Petru14 a răspuns:

Instaleaza windows-ul din nou.

| Antoniorosca25 a răspuns (pentru Petru14):

Nu pot intra nici macar in bios