| und3adxkid a întrebat:

am si eu o problema mi-am cumparat un laptop Lenovo ThinkPad t400 am 3 gb de ram placa video de 1292 mb si procesorul de 2, 4 GHz dual core, dar toate jocurile imi merg sacadat. De ce?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai cred si eu, e laptop cu grafica integrata. Ce pretentii ai la jocuri. Jocuri, doar gen cs 1.6 sau san andreas. Cele mai noi, doar pe low/ultra low.

| KodrutZ a răspuns:

Fiindca e un nenorocit de laptop! Daca ti-ai luat laptop pentru jocuri, desi nu ai nevoie de mobilitate de nici o culoare, felicitari! Tocmai te-ai alaturat celorlalti citeva zeci/sute de mii de idioti care au facut asta in ultimii citiva ani si acum isi pling in pumni...

| supermamici a răspuns:

Pentru ca procesorul este slab, placa video este incorporata. Daca l-ai cumparat online, si mai ai timp in cele 10 sau 30 de zile de dus inapoi, du-l inapoi si ia ceva mai ok: http://bit.ly/10Cg7F2 Nu exista laptop sub 2500 de lei care sa fie OK dpdv performanta, fiabilitate.

| und3adxkid explică (pentru supermamici):

Laptopul la cumparat tata de la un prieten nu am stiut cand l-a cumparat deoarece am fost plecat daca eram acasa cu siguranta nu il luam...

| supermamici a răspuns (pentru und3adxkid):

Oricum sa stii o chestie: de regula laptopurile nu sunt facute pentru jocuri ci pentru mobiitate, sau pentru ergonomia unui spatiu mai mic. Pentru jocuri sunt desktopurile. De altfel si un laptop care ar merge OK in jocuri nu va face fata mult timp folosindu-l in acest fel.