| Menihardt_Cristian_2000 a întrebat:

am și eu o problemă: mi-am luat de câteva zile un laptop Asus cu linux preinstalat și aș vrea să îmi pun windows 7 pe el. Mă ajutați și pe mine, ce trebuie să fac să-l instalez, nu am nici cd, știu că se poate și fără?

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca ai un procesor Intel sau AMD de la generatia 7 in sus (inclusiv) uita de Windows 7 (sau 8) - Microsoft ofera suport doar pentru Windows 10 pentru aceste CPU-uri.

| ziptrack a răspuns:

Salut. Iti trebuie un stick bootabil cu Windows 7. Poti sa inveti cum sa faci asta pe Youtube sau cautand sintagma "how to make a windows 7 bootable usb" si urmand instructiunile.

http://www.youtube.com/watch?v=nZVgInbhTAw

Totusi daca nu folosesti laptopul pentru jocuri (cu toate ca unele jocuri merg si pe Linux), poti sa ramai la Linux.
Linuxul este net superior Windows-ului ca resurse folosite, securitate, intimitatea datelor personale, etc etc