| CristianAlinFotbal a întrebat:

Am si eu o problema. Mi se blocheaza "CPU Usage"la 100 % cand folosesc mult o aplicatie sau cand ies din ea fortat si nu mai scade, si din cauza asta imi merge greu calculatorul si dupa trebuie sa dau restart ca sa isi revina, dar mi se intampla din nou. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| robert35 a răspuns:

Problema ta am avut-o eu uite ce trebuie sa faci ati dau tutorialul asta http://www.youtube.com/watch?v=-oVMiXpRIP4. urmezi pasi de acolo si ati merge 100 la 100 de vina sunt rami am ancercat multe variante dar asta mie mi-a mers

| CristianAlinFotbal explică (pentru robert35):

Mersi mult, mi-a fost de ajutor big grin.

| robert35 a răspuns (pentru CristianAlinFotbal):

De vina sunt rami ai putini gb rami placuta sau placutele de rami pe care le ai sunt pe duca acuma poti sa ati ei rami dar trebuie sa fie compatibile adica DDRAM 2, 3 si placuta sa fie exemplu de 1gb si frecventa 667 frecventa la placutele rami lucreaza diferit adica una are o frecventa si alta are alta frecventa ca stii mai exact cauti placa de baza pe pagina oficiala al producatorului

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca programul asta gratis si fa o curatare si optimizare cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

Răspuns utilizator avertizat
| Sorinutsu a răspuns:

Salut, vezi sa nu ai ceva virus, dai o scanare eventual cu avira si spy bot, dupa descarca hd tune si vezi daca ai bad-uri pe hard, si de acolo poate fi, daca nu dai ctrl alt del si vezi care process iti mananca 100% si dezinstaleaza l, bafta

| Ionutturcea11 a răspuns:

Tu fortezi prea mult CPU Usage de aceea se blocheaza.
Cand vezi ca incepe aplicatia respectiva se se blocheze inchide-o.